I Niedziela Adwentu (3 grudnia 2023 r.)

 1. Rozpoczynamy Adwent, a więc także nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywali pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
  Adwent to czas przygotowania na spotkanie z Panem, czas radosnego oczekiwania na Jego ponowne przyjście i na coroczne świętowanie Narodzenia Zbawiciela w Betlejem.

  Zapraszamy w Adwencie na Roraty, które symbolizują czuwanie, które w naszej parafii odprawiamy w dni powszednie o godz. 7:00. Bardzo dziękujemy Państwu Zuzga za to, że i w tym roku przygotowali bardzo piękny wieniec adwentowy do naszej świątyni.

 2. Dzisiaj w przedsionku kościoła można złożyć ofiarę do puszki na Caritas.

 3. Po Mszy świętej o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.

 4. W przedsionku kościoła Pani Beata rozprowadza sianko na stół wigilijny.

 5. Świecie z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć w zakrystii. Cena małej świecy to 10 zł, a dużej 20 i 25 zł.

 6. Przypominamy, że Pan Organista rozpoczął rozprowadzanie opłatków wigilijnych. W tym roku są też dostępne opłatki niskoglutenowe.

 7. W najbliższą niedzielę po Mszy świętej o 12:30 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przypominam, aby na spotkanie młodzież zabrała katechizmy.

 8. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na fundusz remontowo-budowlany naszej parafii.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa naszego patrona bł. Honorata Koźmińskiego.

Dzisiaj jest

wtorek,
05 grudnia 2023

(339. dzień roku)

Święta

Wtorek, I Tydzień Adwentu
Rok B, II
Dzień Powszedni