V Niedziela Wielkanocna (15 maja 2022 r.)

1. Dzisiejsza Taca zbierana podczas każdej Mszy świętej zostanie przekazana na wsparcie naszego Warmińskiego Seminarium Duchownego w Olsztynie.

Również dzisiaj o godz. 1630 odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Będzie to spotkanie dla wszystkich kandydatów i ich rodziców.

2. W tym miesiącu, codziennie o godz. 1730 odbywają się w naszym kościele nabożeństwa majowe. Serdecznie zapraszamy!

3. Adoracja Najświętszego Sakramenty odbywa się w naszej parafii codziennie: w dni powszednie od godz. 1700 do 1800, w niedziele od 1500 do 1600.

4. Jutro przypada 16-sty dzień miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo za wstawiennictwem patrona naszej parafii, błogosławionego Honorata Koźmińskiego. Z racji nabożeństw majowych, nabożeństwo do błogosławionego Honorata zostanie odprawione po wieczornej Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy.

5. Jest nowy numer biuletynu parafialnego oraz „Mały Gość Niedzielny” i „Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na fundusz remontowo-budowlany naszej parafii, uzbieraliśmy 4480 zł. Na koncie parafialnym znajduje się obecnie 68633 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

7. W najbliższy piątek nasza parafialna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym wyjeżdża na weekendową pielgrzymkę do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy do zapisywania się na wyjazd w zakrystii lub pod numerem telefonu podanym na plakacie w kruchcie kościoła.

8. Są jeszcze wolne miejsca na młodzieżowy wyjazd na spotkanie młodych na Polach Lednickich. Czuwanie będzie odbywało się w sobotę 4 czerwca. Autokar spod Honorata wyjedzie w nocy o godz. 330, powrót z czuwania w niedzielę 5 czerwca ok godz. 800-900 rano. Koszt wyjazdu to 100 zł. Serdecznie zachęcamy do zapisywania się na wyjazd w zakrystii albo u ks. Sławomira – więcej informacji znajduje się na tablicy w kruchcie kościoła i na stronie internetowej naszej parafii.

9. W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii księdza misjonarza werbistę z Filipin. Ksiądz Janusz wygłosi do nas Słowo Boże, a po Mszach świętych będzie zbierał ofiary na misje. Okażmy nasze wsparcie modlitewne i materialne, wspierając w ten sposób dzieło ewangelizacji w krajach misyjnych.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona, błogosławionego Honorata.

 

 

IV Niedziela Wielkanocna (8 maja 2022 r.)

 1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej w kruchcie kościoła można złożyć ofiarę na fundusz remontowo-budowlany naszej parafii.

Również dzisiaj o godz. 1630 odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. (Grupa II).

Natomiast w najbliższą niedzielę o godz. 1630 odbędzie się spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Będzie to spotkanie dla wszystkich kandydatów i ich rodziców.

2. W tym miesiącu, codziennie o godz. 1730 odbywają się w naszym kościele nabożeństwa majowe. Serdecznie zapraszamy!

3. Adoracja Najświętszego Sakramenty odbywa się w naszej parafii codziennie: w dni powszednie od godz. 1700 do 1800, w niedziele od 1500 do 1600.

4. W najbliższy piątek przypada 13-sty dzień miesiąca. Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, Mszę świętą i procesję wokół kościoła z figurą Matki Bożej z Fatimy. Modlitwę rozpoczniemy tradycyjnie o godz. 2000.

5. Jest nowy numer biuletynu parafialnego oraz „Mały Gość Niedzielny” i „Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym organizuje weekendową pielgrzymkę do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjeżdżamy 20 maja o godz. 1500 i wracamy w niedzielę nad ranem. Koszt wyjazdu to 180 zł. Więcej informacji znajduje się na plakacie w kruchcie kościoła i na internetowej stronie parafialnej. Na pielgrzymkę można zapisać się w zakrystii i pod numerem telefonu podanym na plakacie. Serdecznie zachęcamy!

7. Organizujemy także wyjazd dla młodzieży na czuwanie młodych w Lednicy. Czuwanie będzie odbywało się w sobotę 4 czerwca. Autokar spod Honorata wyjedzie w nocy o godz. 330, powrót z czuwania w niedzielę 5 czerwca ok godz. 800-900 rano. Koszt wyjazdu to 100 zł. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zachęcamy do zapisywania się na wyjazd w zakrystii albo u ks. Sławomira – więcej informacji znajduje się na tablicy w kruchcie kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Spotkania lednickie od wielu lat gromadzą ludzi młodych z całej Polski. Trzy lata temu, gdy miało miejsce ostatnie czuwanie, na polach lednickich zgromadziło się ponad 100 tys. młodzieży. Jest to naprawdę Boży i dobry czas, pełen radości i Bożej miłości. Serdecznie zachęcamy wszystkich młodych, od 13 roku życia na wyjazd.

 

 

III Niedziela Wielkanocna (1 maja 2022 r.)

1. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 1230 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej.

2. Rozpoczynamy dzisiaj miesiąc maj, nabożeństwa majowe do Najświętszej Maryi Panny będą odbywały się w naszej parafii codziennie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy.

3. Adoracja Najświętszego Sakramenty odbywa się w naszej parafii codziennie: w dni powszednie od godz. 1700 do 1800, w niedziele od 1500 do 1600.

4. We wtorek przypada państwowe święto Konstytucji 3 Maja, jest to także kościelna Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Zapraszamy na Msze święte, które będą odprawiane w naszej parafii według porządku niedzielnego. Nie będzie jedynie Mszy o godz. 1230.

5. W środę po wieczornej Mszy świętej odbędzie się spotkanie Grupy Modlitewnej.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do modlitwy za powołanych i o nowe powołania. W pierwszy piątek miesiąca możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą świętą, odwiedziny chorych będą odbywały się przed południem. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po porannej Mszy świętej. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do wspólnotowego różańca po porannej Mszy świętej.

7. W najbliższą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. W kruchcie kościoła będzie można złożyć ofiarę na fundusz remontowo-budowlany naszej parafii.

W najbliższą niedzielę o godz. 1630 odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (Grupa II).

8. Jest nowy numer biuletynu parafialnego oraz „Mały Gość Niedzielny” i „Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona, bł. Honorata Koźmińskiego.

10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym organizuje weekendową pielgrzymkę do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjeżdżamy 20 maja o godz. 1500 i wracamy w niedzielę nad ranem. Koszt wyjazdu to 180 zł. Więcej informacji znajduje się na plakacie w kruchcie kościoła i na internetowej stronie parafialnej. Na pielgrzymkę można zapisać się w zakrystii i pod numerem telefonu podanym na plakacie. Serdecznie zachęcamy!

II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia (24 kwietnia 2022 r.)

 1. Taca zbierana dzisiaj podczas wszystkich Mszy świętych zostanie przeznaczona na Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

 

2. Po Mszach świętych w kruchcie kościoła można złożyć ofiarę do puszki dla Pani Beaty, jako nasze podziękowanie za utrzymanie porządku w świątyni.

3. Dzisiaj przypada Niedziela Miłosierdzia, dlatego w godzinie miłosierdzia, czyli o godz. 1500 zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta w intencji członków Wspólnoty Miłosierdzia Bożego i ich rodzin.

4. O godz. 1630 odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (Grupa 1). W niedzielę 8 maja odbędzie się spotkanie Grupy II.

5. Adoracja Najświętszego Sakramenty odbywa się w naszej parafii codziennie: w dni powszednie od godz. 1700 do 1800, w niedziele o d 1500 do 1600.

6. Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zaprasza na spotkanie wspólnoty w czwartek o godz. 1600 w Salce św. Augustyna.

7. Jest nowy numer biuletynu parafialnego oraz „Mały Gość Niedzielny” i „Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona, bł. Honorata Koźmińskiego.

9. Informujemy, że jutro kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (17 kwietnia 2022 r.)

Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. I z tej okazji pragniemy jako duszpasterze życzyć wszystkim Parafianom i Gościom wielu Bożych łask od Chrystusa Zmartwychwstałego. Pragniemy życzyć, aby Święta, które przeżywamy napełniły nasze serca upragnionym spokojem i radością, niech spotkania w rodzinnym gronie będą potwierdzeniem obecności Boga żywego w naszym życiu. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!

1. Z tego miejsca chcemy też z głębi serca podziękować:

        - Członkom wspólnot: Odnowy w Duchu Świętym, Domowego Kościoła, Oazy, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i wszystkim, którzy włożyli serce w dekorację Grobu Pańskiego, Ciemnicy i kościoła na Wielkanoc,

        - wszystkim parafianom za ofiary pieniężne na rzecz kwiatów i dekoracji,

        - Państwu Kołakowskim, którzy prowadzą kwiaciarnię na ul. Ratuszowej za dostarczenie i udostępnienie kwiatów po cenach hurtowych,

        - służbie liturgicznej i zespołowi śpiewaczemu za posługę.

        Za wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania tych Świąt w naszym kościele zostaną w przyszłości odprawione Msze święte. 

2. Dzisiaj nie odbędzie się adoracja o godz. 1500.

3. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte będą odprawiane wg. porządku niedzielnego. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby KUL. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. W przyszłą niedzielę, przypada Niedzielę Miłosierdzia. Tego dnia zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta o godz. 1500 w intencji członków Wspólnoty Bożego Miłosierdzia. Po Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę dla Pani Beaty, jako nasze podziękowanie za utrzymywanie porządku w świątyni.

5. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na fundusz remontowo-budowlany naszej parafii. Uzbieraliśmy 3880 zł. Na koncie parafialnym znajduje się obecnie 64153 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Jest nowy numer biuletynu parafialnego oraz „Mały Gość Niedzielny” i „Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania.

 

W Okresie Wielkanocnym, wszystkich którzy chcą doświadczyć miłości Bożej, nawiązać lub pogłębić swoją relacją z Bogiem w Duchu Świętym, zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne REO. To siedem spotkań o Bożej miłości, wierze i sensie życia chrześcijańskiego. Katecheza, modlitwa oraz okazja do podzielenia się wspólnym doświadczeniem życia w Bogu. Rekolekcje rozpoczniemy we wtorek po Poniedziałku Wielkanocnym, czyli 19 kwietnia o godz. 1800. Pozostałe spotkania będą odbywać się w kolejne wtorki, o godzinie 1700. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej parafii.

 

 Niedziela Palmowa, Niedziela Męki Pańskiej (10 kwietnia 2022 r.)

 Dzisiaj po każdej Mszy świętej w kruchcie kościoła zbieramy ofiary na fundusz remontowo-budowlany naszej parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w tym tygodniu od poniedziałku do środy od godz. 1700 do 1800, a w niedziele od godz. 1500 do 1600.

2. Jeżeli ktoś jeszcze nie skorzystał z sakramentu pokuty i pojednania, to informujemy, że księża będą spowiadali ok. pół godziny przed i w trakcie Mszy świętej o godz. 1800 od poniedziałku do środy.

3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, a więc też Święte Triduum Paschalne. Porządek Liturgii w naszej parafii:

- W Wielki Czwartek nie ma Mszy porannej. Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 1800. Po Liturgii będzie możliwość nawiedzenia Kaplicy Adoracji (tzw. „Ciemnicy”) do godz. 2100.

- W Wielki Piątek kościół będzie otwarty od godz. 1500. Będzie można nawiedzić Kaplicę Adoracji(tzw. „Ciemnicę”). Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 1800. Podczas Adoracji Krzyża będziemy zbierali ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po Liturgii będzie można adorować Najświętszy Sakrament w Grobie Pańskim do godz. 2100. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

- W Wielką Sobotę: Kościół będzie otwarty przez cały dzień od godz. 830. Święcenie pokarmów rozpocznie się o godz. 900, będzie następowało co pół godziny do godz. 1500.

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 2000! Przed Liturgią gromadzimy się przy ognisku przed kościołem lub w środku świątyni.

- Porządek Mszy świętych w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego: 600, 930, 1100, 1230 i 1800. Na początku Mszy o godz. 600 odbędzie się procesja rezurekcyjna. 

- w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych niedzielny.

Przed każdą Liturgią Triduum Paschalnego będzie czytany komentarz.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kruchcie kościoła jest dostępny „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i biuletyn „Głos Honorata” .

5. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego duchowo Wielkiego Tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona bł. Honorata.

 

W Okresie Wielkanocnym, wszystkich którzy chcą doświadczyć miłości Bożej, nawiązać lub pogłębić swoją relacją z Bogiem w Duchu Świętym, zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne REO. To siedem spotkań o Bożej miłości, wierze i sensie życia chrześcijańskiego. Katecheza, modlitwa oraz okazja do podzielenia się wspólnym doświadczeniem życia w Bogu. Rekolekcje rozpoczniemy we wtorek po Poniedziałku Wielkanocnym, czyli 26 kwietnia. Spotkania będą odbywać się w kolejne wtorki, o godzinie 1700. Więcej informacji na plakatach oraz ulotkach rozdawanych przez członków parafialnej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Oblubienica Ducha Świętego”. Można z nimi także porozmawiać, z chęcią podzielą się świadectwem i swoim doświadczeniem rekolekcji REO.  

 

V Niedziela Wielkiego Postu (3 kwietnia 2022 r.)

Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 1230 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, a o godz. 1630 spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (Grupa II).

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w naszym kościele w dni powszednie od godz. 1700 do 1800, w niedzielę od 1500 do 1600

2. W najbliższy wtorek nasza parafialna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Oblubienica Ducha Świętego” zaprasza na wieczorną Mszę świętą z modlitwą uwielbienia.

Już teraz chcielibyśmy też poinformować i zaprosić na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym REO, rekolekcje o sensie życia i Bożej miłości, które rozpoczną się w naszej parafii od Poniedziałku Wielkanocnego. Będą to spotkania modlitewne z katechezą przez 8 kolejnych wtorkowych wieczorów, zaczynając od 26 kwietnia. Więcej informacji podamy w przyszłym tygodniu.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne:

§  Drogi Krzyżowe – w każdy piątek o 730 i 1730.

§  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o 1730.

Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i odprawienie Drogi Krzyżowej z przechodzeniem do kolejnych stacji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Serdecznie zachęcamy także do uczestnictwa w Miejskiej Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Miejska Droga Krzyżowa rozpocznie się w najbliższy piątek 8 kwietnia o godz. 1900 i wyruszy spod Mrągowskiego Centrum Kultury do Parafii św. Wojciecha. Serdecznie zachęcamy!

5. W najbliższą niedzielę wypada już Niedziela Palmowa. Msze święte będą sprawowane według normalnego porządku niedzielnego. Suma o godz. 1100 rozpocznie się procesją z palmami dookoła kościoła. Jest to także druga niedziela miesiąca, dlatego w kruchcie kościoła będzie można złożyć ofiarę na fundusz remontowo-budowlany naszej parafii.

6. W kruchcie kościoła jest dostępny „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i  biuletyn parafialny. Zachęcamy do nabywania i czytania.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżycia rekolekcji, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona bł. Honorata.

 

IV Niedziela Wielkiego Postu (27 marca 2022 r.)

Rozpoczęliśmy nasze wielkopostne rekolekcje. Witamy w naszej parafii o. Zdzisława Gogolę, dziękujemy za głoszenie słowa i wspólną modlitwę. Niech Bóg prowadzi Ojca i nas w tym wielkopostnym, duchowym zmaganiu. A my zapraszamy wszystkich parafian i gości do uczestnictwa w Mszach świętych z nauką rekolekcyjną w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 700, 1100 i 1800. Zachęcamy też do skorzystania w tych dniach z sakramentu pokuty i pojednania. Księża będą spowiadali około pół godziny przed Mszą świętą.

Od poniedziałku do środy o godz. 900 będzie odprawiana także Msza święta z nauką rekolekcyjną dla dzieci i młodzieży.

Jeszcze dzisiaj o godz. 1630 odbędzie się spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (Grupa I). W najbliższą niedzielę odbędzie się spotkanie dla grupy II.

Dzisiaj po każdej Mszy świętej w kruchcie kościoła można złożyć ofiarę do puszki dla Pani Beaty, jako podziękowanie za utrzymanie porządku w naszej świątyni.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w naszym kościele w dni powszednie od godz. 1700 do 1800, w niedzielę od 1500 do 1600

2. W najbliższy wtorek z racji rekolekcji nie ma spotkania Odnowy w Duchu Świętym.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne:

§  Drogi Krzyżowe – w każdy piątek o 730 i 1730.

§  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o 1730.

Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i odprawienie Drogi Krzyżowej z przechodzeniem do kolejnych stacji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W kruchcie kościoła jest dostępny „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i  biuletyn parafialny. Cena Tygodnika „Gość Niedzielny”: 8 zł. Dziś jeszcze można nabyć także specjalny numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony całkowicie św. o. Pio. Cena specjalnego „Gościa” to 10 zł.

5. W tym tygodni przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu. Spowiedź 15 minut przed każdą Mszą świętą.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólnotowy różaniec po rannej Mszy św.

6. W najbliższą niedzielę po Mszy świętej o godz. 1230 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżycia rekolekcji, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona bł. Honorata.

 

Parafia św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie zaprasza na 33 godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji ustania walk na Ukrainie oraz o pokój w Polsce i na świecie. Początek adoracji w piątek o godz. 800, zakończenie w sobotę o godzinie 1700. Adoracja odbywa się cotygodniowo.

 

III Niedziela Wielkiego Postu (20 marca 2022 r.)

Dzisiaj  po Mszach świętych w kruchcie kościoła można złożyć ofiarę do puszki na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy pieniądze na fundusz remontowo-budowlany naszej parafii. Uzbieraliśmy 3590 zł. W ostatnim czasie nasza parafia zakupiła od miasta działkę przy kościele za kwotę 9680 zł. Działka będzie przeznaczona na rozbudowę parkingu przykościelnego. Po odliczeniu kosztów zakupu działki, na koncie parafialnym pozostaje 60273 zł.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w naszym kościele w dni powszednie od godz. 1700 do 1800, w niedzielę od 1500 do 1600

2. Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Oblubienica Ducha Świętego” zaprasza na spotkanie modlitewne wspólnoty we wtorek po Mszy wieczornej.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne:

§  Drogi Krzyżowe – w każdy piątek o 730 i 1730.

§  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o 1730.

Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i odprawienie Drogi Krzyżowej z przechodzeniem do kolejnych stacji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W najbliższy piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, wspomnienie dnia w którym Anioł Gabriel zwiastował Maryi, że zostanie Matką Zbawiciela. Tego dnia podczas Mszy świętej o godz. 700 i 1800 będzie można złożyć deklarację duchowej adopcji dziecka poczętego. Karteczki z deklaracją i objaśnieniem akcji znajdują się na stoliku w kruchcie kościoła i na tablicy ogłoszeń.

W najbliższy piątek nie ma spotkania Oazy młodzieżowej. Wspólnota jedzie tego dnia na nocne czuwanie do Olsztyna.      

5. W sobotę zapraszamy na Wieczernik Królowej Pokoju. Modlitwę razem ze Wspólnotą Duch Najmniejszych rozpoczniemy tradycyjnie o godz. 1700.

6. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy nasze wielkopostne rekolekcje parafialne. Potrwają one od niedzieli do środy włącznie. Naukę rekolekcyjną wygłosi nam o. Zdzisław Gogola OFMConv. Serdecznie zapraszamy!        

7. Także w najbliższą niedzielę po każdej Mszy świętej w kruchcie kościoła będzie można złożyć ofiarę dla Pani Beaty, jako nasze podziękowanie za utrzymanie porządku w świątyni.

8. W kruchcie kościoła jest dostępny „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i  biuletyn parafialny. Cena Tygodnika „Gość Niedzielny”: 8 zł. Dziś jeszcze można nabyć także specjalny numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony całkowicie św. o. Pio. Cena specjalnego „Gościa” to 10 zł.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona bł. Honorata.

 

         Zachęcamy do przyłączenia się do akcji „Paczka dla Ukrainy”, w której możemy pomóc dostarczyć potrzebującym w Ukrainie żywność i niezbędne produkty. W kruchcie kościoła są dostępne kartony oraz listy niezbędnych produktów. Możemy zabrać je ze sobą, skompletować według listy paczkę z potrzebnymi rzeczami i przynieść ją do naszej parafii (na plebanię albo zostawić w kruchcie). My te paczki przekażemy Caritas, a oni zawiozą je potrzebującym. Jest to idealna możliwość na spełnienie uczynku miłosierdzia w Wielkim Poście. Gorąco zachęcamy. Więcej informacji na tablicy.

II Niedziela Wielkiego Postu (13 marca 2022 r.)

Dzisiaj po każdej Mszy świętej w kruchcie kościoła można złożyć ofiarę na fundusz remontowo-budowlany naszej parafii.

Także dzisiaj o godz. 1630 odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (Grupa II).

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w naszym kościele w dni powszednie od godz. 1700 do 1800, w niedzielę od 1500 do 1600

2. Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Oblubienica Ducha Świętego” zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia we wtorek po Mszy wieczornej.

3. W najbliższą środę przypada 16-sty dzień miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo za wstawiennictwem naszego patrona bł. Honorata Koźmińskiego. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 1730 i zostanie poprowadzone przez naszą parafialną wspólnotę Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

4. Zapraszamy także na Nabożeństwa Wielkopostne:

§  Drogi Krzyżowe – w każdy piątek o 730 i 1730.

§  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o 1730.

Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i odprawienie Drogi Krzyżowej z przechodzeniem do kolejnych stacji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W kruchcie kościoła jest dostępny „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i  biuletyn parafialny. Cena Tygodnika „Gość Niedzielny”: 8 zł. Dziś i w najbliższą niedzielę można nabyć także specjalny numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony całkowicie św. o. Pio. Cena specjalnego „Gościa” to 10 zł.

6. W najbliższą niedzielę po Mszach świętych w kruchcie kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona bł. Honorata.

 

I Niedziela Wielkiego Postu (6 marca 2022 r.)

 1. Dzisiejsza taca, zbierana podczas wszystkich Mszy świętych zostanie przeznaczona na wsparcie naszego Warmińskiego Seminarium Duchownego w Olsztynie. Za wszystkie ofiary w imieniu Rektora i kleryków dziękujemy! Dzisiaj o godz. 1630 odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (Grupa I).

 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w naszym kościele w dni powszednie od godz. 1700 do 1800, w niedzielę od 1500 do 1600

3. Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Oblubienica Ducha Świętego” zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek po Mszy wieczornej.

4. Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne:

§  Drogi Krzyżowe – w każdy piątek o 730 i 1730.

§  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o 1730.

Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i odprawienie Drogi Krzyżowej z przechodzeniem do kolejnych stacji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W najbliższą sobotę o godz. 1400 w naszej parafii odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla małżeństw ze Wspólnot Domowego Kościoła. Oprócz członków wspólnoty zapraszamy wszystkie małżeństwa sakramentalne.  Plan: 1400: Droga Krzyżowa, Eucharystia, Konferencja i wspólna agapa(posiłek).

Serdecznie zapraszamy!

6. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary na fundusz remontowo-budowlany naszej parafii.

7. W kruchcie kościoła jest dostępny „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i  biuletyn parafialny. Cena Tygodnika „Gość Niedzielny”: 8 zł.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona bł. Honorata.

 

W Środę Popielcową zbieraliśmy tacę na pomoc poszkodowanym w wojnie w Ukrainie. Uzbieraliśmy aż 9750 zł. Dziękujemy za okazane serce i pomoc, wszystkie pieniądze przekażemy poszkodowanym za pośrednictwem Caritas.

VIII Niedziela Zwykła (27 lutego 2022 r.)

 

1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej będzie można złożyć ofiary do puszki dla Pani Beaty, jako nasze podziękowanie za sprzątanie świątyni.

Także dzisiaj przypada 27. dzień miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo Nowenny Gietrzwałdzkiej, które rozpoczniemy o godz. 1700. Dzisiaj szczególnie będziemy polecali wstawiennictwu Maryi wyproszenie pokoju na świecie.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w naszym kościele 

w dni powszednie od godz. 1700 do 1800, w niedzielę od 1500 do 1600

3. Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Oblubienica Ducha Świętego” zaprasza na Mszę świętą z modlitwą uwielbienia we wtorek o 1800.

4. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa, a więc rozpoczynamy także Wielki Post. W Popielec zapraszamy na Msze święte o 700, 1100 i 1800. Tego dnia wszystkich katolików obowiązuje Post Ścisły (3 posiłki bezmięsne w tym jeden do syta). Po Mszach świętych w Środę Popielcową będzie można złożyć ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym przez wojnę siostrom i braciom z naszej wschodniej granicy. Msza święta o godz. 1100 zostanie odprawiona w intencji pokoju na Ukrainie.  

Nabożeństwa Wielkopostne w naszej parafii: 

Drogi Krzyżowe – w każdy piątek o 730 i 1730. 

Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o 1730.

Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i odprawienie Drogi Krzyżowej 

z przechodzeniem do kolejnych stacji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Gorąco zachęcamy do duchowego przeżycia Wielkiego Postu, który ma za zadanie przygotować nas do obchodów Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do wzięcia udziału w nabożeństwach i rekolekcjach wielkopostnych, powstrzymania się od hucznych zabaw w okresie Wielkiego Postu i uczynienie wielkopostnego wyrzeczenia. Wszystkie te czynności przeżywane z wiarą na pewno zaowocują w naszym życiu. 

5. W tym tygodniu przypadają także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

- W pierwszy czwartek miesiąca pamiętajmy w modlitwie o powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego, i prośmy Boga o nowe powołania.

- W pierwszy piątek miesiąca możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą świętą, odwiedziny chorych po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu.

- W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do wspólnotowego różańca po porannej Mszy świętej.

6. W przyszłą niedzielę taca zbierana podczas wszystkich Mszy świętych zostanie przekazana na wsparcie naszego Warmińskiego Seminarium Duchownego.

7.  W kruchcie kościoła jest dostępny „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” 

i  biuletyn parafialny. Cena Tygodnika „Gość Niedzielny”: 8 zł. 

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona bł. Honorata.


We wtorek (1 marca) o godz. 1000 w naszym kościele parafialnym będzie sprawowana Msza święta z okazji Wojewódzkich Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Mszy świętej będzie przewodniczył JE Ks. Biskup Janusz Ostrowski, biskup pomocniczy Archidiecezji Warmińskiej. Homilię wygłosi Ks. Abp Senior Edmund Piszcz. Organizatorami obchodów są Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Generała Stefana Grota Roweckiego w Mrągowie. Serdecznie zapraszamy!

 

VII Niedziela Zwykła (20 lutego 2022 r.)

 

 Dzisiaj o godz. 1630 odbędzie się spotkanie formacyjne kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania (Grupa II).

1. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na fundusz remontowo-budowlany naszej parafii. Uzbieraliśmy 3010 zł, dzięki czemu na koncie parafialnym znajduje się aktualnie 66370 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w naszym kościele w dni powszednie od godz. 1700 do 1800, w niedzielę od 1500 do 1600

3. Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Oblubienica Ducha Świętego” zaprasza na prowadzoną w duchu odnowowym adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek po Mszy wieczornej.

4. W najbliższy czwartek, jak w każdy czwarty czwartek miesiąca  o godz. 1600 w Salce Świętego Augustyna przy parafii odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Serdecznie zachęcamy!

5. W tym tygodniu nasza młodzieżowa wspólnota Oazy spotyka się wyjątkowo nie w piątek, a w czwartek. Rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy młodzież od siódmej klasy wzwyż na spotkanie.

6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie można złożyć ofiary do puszki dla Pani Beaty, jako nasze podziękowanie za sprzątanie świątyni.

7. W kruchcie kościoła jest dostępny „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i  biuletyn parafialny. Cena Tygodnika „Gość Niedzielny”: 8 zł.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona bł. Honorata.

 

Dnia 1 marca o godz. 1000 w naszym kościele parafialnym będzie sprawowana Msza święta z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Żołnierzy Wyklętych. Mszy świętej będzie przewodniczył JE Ks. Biskup Janusz Ostrowski, biskup pomocniczy Archidiecezji Warmińskiej. Homilię wygłosi Ks. Abp Senior Edmund Piszcz. Organizatorami obchodów są Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Generała Stefana Grota Roweckiego w Mrągowie. Serdecznie zapraszamy!

 

VI Niedziela Zwykła

 

(13 lutego 2022 r.)

Dzisiaj po Mszy świętej w kruchcie kościoła można złożyć ofiarę na fundusz remontowo-budowlany naszej parafii. 

A o godz. 1630 odbędzie się spotkanie formacyjne kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania (Grupa I). 

 

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w naszym kościele w dni powszednie od godz. 1700 do 1800, w niedzielę od 1500 do 1600

2. Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Oblubienica Ducha Świętego” zaprasza na spotkanie wspólnoty we wtorek po Mszy wieczornej.

3. W środę przypada 16-sty dzień miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo za wstawiennictwem naszego patrona, błogosławionego Honorata. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 1730.

4. W piątek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy spotkanie Wspólnoty młodzieżowej „Oaza Mrągowo”. Zachęcamy młodzież od siódmej klasy wzwyż do dołączenia do naszej wspólnoty. 

5. W następną niedzielę o godz. 1630 odbędzie się spotkanie formacyjnie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (Grupa II).

7. W kruchcie kościoła jest dostępny „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i  biuletyn parafialny. Cena Tygodnika „Gość Niedzielny” to 8 zł. 

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona bł. Honorata.

 

V Niedziela Zwykła (6 lutego 2022 r.)

 Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 1230 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Natomiast o godz. 1630 odbędzie się spotkanie formacyjne kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania (Grupa I). Jest to zaległe spotkanie ze stycznia.

1. Trwa wizyta duszpasterska, jeżeli ktoś z państwa zgłosił chęć przyjęcia księdza po „kolędzie”, a wizyty jeszcze nie było, prosimy o cierpliwość. Każdą wizytę poprzedzi telefon od nas.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w naszym kościele w dni powszednie od godz. 1700 do 1800, w niedzielę od 1500 do 1600

3. Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Oblubienica Ducha Świętego” zaprasza na spotkanie wspólnoty we wtorek po Mszy wieczornej.

4. W każdy piątek po Mszy świętej wieczornej odbywa się spotkanie Wspólnoty młodzieżowej „Oaza Mrągowo”. Zachęcamy młodzież od siódmej klasy wzwyż do dołączenia do naszej wspólnoty.

5. W najbliższy piątek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to także Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy tego dnia na Msze święte o godz. 700, 1100 i 1800. Podczas Mszy świętej o godz. 1100 chore na ciele lub duszy oraz starsze osoby będą mogły przyjąć sakrament chorych.

6. W najbliższą niedziele w kruchcie kościoła będzie można złożyć ofiarę na fundusz remontowo-budowlany. A za tydzień po Mszy świętej o godz. 1630 odbędzie się spotkanie formacyjnie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (Grupa I).

7. W kruchcie kościoła jest dostępny „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i  biuletyn parafialny. Cena Tygodnika „Gość Niedzielny” to 8 zł. W dzisiejszym numerze „Gościa” znajduje się obszerna relacja z wprowadzenia relikwii błogosławionych Męczenników z Pariacoto – zachęcamy do nabywania i czytania.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona bł. Honorata.

 

IV Niedziela Zwykła (30 stycznia 2022 r.)

 Dzisiaj po każdej Mszy świętej w kruchcie kościoła można złożyć ofiarę do puszki dla Pani Beaty, jako podziękowanie za sprzątanie naszej świątyni.

  1. Trwa wizyta duszpasterska, jeżeli ktoś chciałby przyjąć księdza z „kolędą”, a jeszcze nie zgłosił się do parafii, prosimy o telefoniczny kontakt z parafią. Można też zostawić kartkę z imieniem i nazwiskiem, adresem i numerem telefonu w skrzynce znajdującej się w kruchcie kościoła. Każdą wizytę poprzedzi telefon od nas, prosimy o cierpliwość.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w naszym kościele w dni powszednie od godz. 1700 do 1800, w niedzielę od 1500 do 1600.

3. Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Oblubienica Ducha Świętego” zaprasza na Mszę świętą z modlitwą uwielbienia we wtorek o 1800.

4. W środę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte tego dnia w naszej parafii będą odprawiane o godz. 700, 1100 i 1800. Taca zbierana podczas Mszy świętych tego dnia zostanie przeznaczona na wsparcie zakonów klauzurowych naszej diecezji. Członkowie Żywego Różańca mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą świętą. Odwiedziny chorych tylko po wcześniejszym, telefonicznym zgłoszeniu. W pierwszą sobotę miesiąca wspólnotowy różaniec po porannej Mszy świętej.

6. W każdy piątek po Mszy świętej wieczornej odbywa się spotkanie Wspólnoty młodzieżowej „Oaza Mrągowo”. Zachęcamy młodzież od siódmej klasy wzwyż do dołączenia do naszej wspólnoty.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 1230 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.       A o godz. 1630 odbędzie się spotkanie formacyjne kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania (Grupa I).

7. W kruchcie kościoła jest dostępny „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i  biuletyn parafialny – zachęcamy do nabywania i czytania. Cena Tygodnika „Gość Niedzielny” to 8 zł.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona bł. Honorata.

 

III Niedziela Zwykła, 
NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO 
(23 stycznia 2022 r.)

 Z całego serca dziękujemy Ojcom Franciszkanom za Boże słowo i podarowanie naszej parafii relikwii błogosławionych męczenników z Pariacoto. Po Mszy świętej będzie można złożyć cześć relikwiom o. Zbigniewa i o. Michała, prosząc ich o wstawiennictwo w naszych potrzebach. Ojcowie w kruchcie kościoła będą jeszcze zbierali ofiary na działalność swojego zakonu. Niech te ofiary będą od nas votum dziękczynienia za to, co otrzymaliśmy. Pamiętajmy także o nich w swoich modlitwach i módlmy się o nowe powołania do zakonów franciszkańskich.

1. Trwa wizyta duszpasterska, jeżeli ktoś chciałby przyjąć księdza z „kolędą”, a jeszcze nie zgłosił się do parafii, prosimy o telefoniczny kontakt z parafią. Można też zostawić kartkę z imieniem i nazwiskiem, adresem i numerem telefonu w skrzynce znajdującej się w kruchcie kościoła. Każdą wizytę poprzedzi telefon od nas, prosimy o cierpliwość.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w naszym kościele w dni powszednie od godz. 1700 do 1800, w niedzielę od 1500 do 1600.

3. Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Oblubienica Ducha Świętego” zaprasza na spotkanie modlitewne wspólnoty we wtorek po Mszy wieczornej.

4. W najbliższy czwartek przypada 27. dzień miesiąca. Zapraszamy wszystkich na Nabożeństwo Nowenny Gietrzwałdzkiej, które rozpoczniemy o godz. 1700.

5. Przypominamy, że w każdy piątek po Mszy świętej wieczornej odbywa się spotkanie Wspólnoty młodzieżowej „Oaza Mrągowo”. Zachęcamy młodzież od siódmej klasy wzwyż do dołączenia do naszej wspólnoty.

6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę do puszki dla Pani Beaty, jako podziękowanie za sprzątanie naszej świątyni.

7. W kruchcie kościoła jest dostępny „Gość Niedzielny” i  biuletyn parafialny – zachęcamy do nabywania i czytania. Cens Tygodnika „Gość Niedzielny” to 8 zł.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona bł. Honorata.

II Niedziela Zwykła (16 stycznia 2022 r.)

1. Taca zbierana dzisiaj podczas wszystkich Mszy świętych zostanie przekazana na wsparcie naszego Warmińskiego Seminarium Duchownego w Olsztynie. Za wszystkie ofiary w imieniu wspólnoty składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Dzisiaj o godz. 1630 odbędzie się spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (Grupa II).

3. Także dzisiaj przypada 16-sty dzień miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Honorata Koźmińskiego, które poprowadzą siostry i bracia z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 1730.

 4. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na fundusz remontowo-budowlany. Uzbieraliśmy w sumie 3050 zł, dzięki czemu na koncie parafialnym znajduje się obecnie 63360 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w naszym kościele w dni powszednie od godz. 1700 do 1800, w niedzielę od 1500 do 1600.

6. Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Oblubienica Ducha Świętego” zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia przy żłóbku we wtorek po Mszy wieczornej.

7. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską, tzw. „Kolędę”. Rodziny, które chcą przyjąć księdza z wizytą duszpasterską, a jeszcze nie zgłosiły się do parafii, prosimy o telefoniczny kontakt z parafią. Można też zostawić kartkę z imieniem i nazwiskiem, adresem i numerem telefonu w skrzynce znajdującej się w kruchcie kościoła. Każdą wizytę poprzedzi telefon od nas, prosimy o cierpliwość.

8. Przypominamy, że w każdy piątek po Mszy świętej wieczornej odbywa się spotkanie Wspólnoty młodzieżowej „Oaza Mrągowo”. Zachęcamy młodzież od siódmej klasy wzwyż do dołączenia do naszej wspólnoty.

9. W najbliższą sobotę w naszej parafii odbędzie się Wieczernik Królowej Pokoju. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, którą rozpoczniemy tradycyjnie o godz. 1700 różańcem z rozważaniami.

10. W najbliższą niedzielę będzie miało miejsce wprowadzenie relikwii Błogosławionych Męczenników z Pariacoto – o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Z tej okazji będziemy gościć franciszkańskich misjonarzy, którzy wygłoszą do nas słowo Boże, a po Mszy świętej będą zbierali ofiary na działalność zakonu. Po Mszy świętej będzie można także oddać cześć relikwiom błogosławionych męczenników i prosić ich o wstawiennictwo.

7. W kruchcie kościoła jest dostępny „Gość Niedzielny” i  biuletyn parafialny – zachęcamy do nabywania i czytania. Zmieniła się cena Tygodnika „Gość Niedzielny”, kosztuje on od tego roku 8 zł.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona bł. Honorata.

 

Niedziela Chrztu Pańskiego (9 stycznia 2022 r.)

 1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej w kruchcie kościoła można złożyć ofiarę na fundusz remontowo-budowlany naszej parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

 2. Dzisiejsze spotkanie formacyjne młodzieży z Grupy I przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zostało przeniesione na 6 lutego na godz. 1630Spotkanie formacyjne dla młodzieży z Grupy II odbędzie się bez zmian w przyszłą niedzielę o godz. 1630.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w naszym kościele w dni powszednie od godz. 1700 do 1800, w niedzielę od 1500 do 1600.

4. Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Oblubienica Ducha Świętego” zaprasza na spotkanie wspólnoty we wtorek po Mszy wieczornej.

5. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską, tzw. „Kolędę”. Będzie ona odbywała się na wzór zeszłorocznej. Rodziny, które chcą przyjąć księdza z wizytą duszpasterską, a jeszcze nie zgłosiły się do parafii, prosimy o telefoniczny kontakt z parafią. Można też zostawić kartkę z imieniem i nazwiskiem, adresem i numerem telefonu w skrzynce znajdującej się w kruchcie kościoła. Obok skrzynki znajdują się kartki i długopisy. Z zainteresowanymi wizytą duszpasterską i zgłoszonymi rodzinami będziemy kontaktowali się telefonicznie i ustalimy dogodny termin „Kolędy”. Prosimy czekać na telefon, wizytę poprzedzi telefon od księdza.

6. Przypominamy, że w każdy piątek po Mszy świętej wieczornej odbywa się spotkanie Wspólnoty młodzieżowej „Oaza Mrągowo”. Zachęcamy młodzież od siódmej klasy wzwyż do dołączenia do naszej wspólnoty.

7. Taca zbierana w przyszłą niedzielę, zostanie przeznaczona na wsparcie naszego Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie.

7. W kruchcie kościoła jest dostępny „Gość Niedzielny” i  biuletyn parafialny – zachęcamy do nabywania i czytania. Zmieniła się cena Tygodnika „Gość Niedzielny”, kosztuje on teraz 8 zł. Biuletyn parafialny można nadal nabyć za cenę ofiary dobrowolnej.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona bł. Honorata.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

(2 stycznia 2022 r.)

 

1.             Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w naszym kościele w dni powszednie od godz. 1700 do 1800, w niedzielę i Uroczystość Objawienia Pańskiego od godz. 1500 do 1600. W Uroczystość Trzech Króli zapraszamy na Adorację przy Żłóbku, prowadzoną przez Franciszkański Zakon Świeckich (o godz. 1500).

2.             Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Oblubienica Ducha Świętego” zaprasza na Mszę św. z modlitwą uwielbienia we wtorek o godz. 1800.

3.             W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (tzw. Trzech Króli). Jest to święto nakazane. W ten dzień Msze święte w naszym kościele odprawiane będą według porządku niedzielnego, tzn. o godz. 800, 930, 1100, 1230 i 1800. Taca zbierana tego dnia będzie przeznaczona na wsparcie misji. Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo wody, kadzidła i kredy, którą będziemy mogli oznaczyć drzwi naszych domów. Według zwyczaju na drzwiach piszemy skrót: K+M+B=2022 co oznacza imiona trzech króli, lub właściwszy sposób: C+M+B=2022, a to oznacza: „Christus mansionem benedicat”, czyli „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”. W tym roku ze względów pandemicznych nie odbędzie się Orszak Trzech Króli.

4.           Rozpoczęliśmy zapisy na wizytę duszpasterską, tzw. „Kolędę”. Będzie ona odbywała się na wzór zeszłorocznej. Rodziny, które chcą przyjąć księdza z wizytą duszpasterską prosimy o telefoniczny kontakt z parafią. Można też zostawić kartkę z imieniem i nazwiskiem, adresem i numerem telefonu w skrzynce znajdującej się w kruchcie kościoła. Obok skrzynki znajdują się kartki i długopisy. Z zainteresowanymi wizytą duszpasterską i zgłoszonymi rodzinami będziemy kontaktowali się telefonicznie i ustalimy dogodny termin „Kolędy”.

5.             W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca: możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą świętą. Odwiedziny chorych tylko po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu. Po porannej i przed wieczorną Mszą świętą nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6.             W najbliższą niedzielę o godz. 1630 odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (Grupa II).

Spotkanie odbędzie się w kościele.

7.             W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na fundusz remontowo-budowlany naszej parafii.

7.      W kruchcie kościoła jest dostępny biuletyn parafialny - zachęcamy do nabywania i przeczytania.

8.     Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona bł. Honorata.

Niedziela Świętej Rodziny

(26 grudnia 2021 r.)

Dzisiejsza taca zbierana podczas wszystkich Mszy świętych zostanie przekazana na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy. Natomiast w kruchcie kościoła można złożyć ofiarę do puszki dla Pani Beaty, jako podziękowanie za utrzymanie porządku w naszej świątyni.

       

1.      Uroczystością Narodzenia Pańskiego zakończyliśmy Adwent, dlatego od jutra wracamy do normalnego porządku sprawowania Mszy świętych, w dni powszednie zapraszamy na Eucharystię o godz. 700 i 1800.

2.      Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 1700 do 1800, a w niedziele od 1500 do 1600. Informujemy jednocześnie, że dzisiaj nie będzie Adoracji.

3.      Jutro przypada 27 dzień miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo Nowenny Gietrzwałdzkiej, które rozpocznie się o godz. 1700. Także jutro przypada święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty jest to dzień, w którym błogosławi się wino. Zapraszamy do wzięcia udziały w tym obrzędzie podczas porannej i wieczornej Mszy świętej.

4.      W Sylwestra zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku kalendarzowego. Nabożeństwo rozpoczniemy podczas adoracji o godz. 1740.

5.      1 stycznia(w sobotę) przypada Uroczystość Najświętszej Bożej Rodzicielki Maryi, jest to święto nakazane. Zapraszamy do udziału w Eucharystii. Msze święte tego dnia będą odprawiane według porządku niedzielnego, nie będzie jedynie Mszy o godz. 800.

6.      Powoli rozpoczynamy zapisy na wizytę duszpasterską, tzw. „Kolędę”. Będzie ona odbywała się na wzór tegorocznej. Rodziny, które chcą przyjąć księdza z wizytą duszpasterską prosimy o telefoniczny kontakt z parafią. Można też zostawić kartkę z imieniem i nazwiskiem, adresem i numerem telefonu w skrzynce znajdującej się w kruchcie kościoła. Obok skrzynki znajdują się kartki i długopisy. Z zainteresowanymi wizytą duszpasterską i zgłoszonymi rodzinami będziemy kontaktowali się telefonicznie i ustalimy dogodny termin „Kolędy”.

7.      W kruchcie na stoliku jest także wyłożona prasa katolicka – „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny. Zachęcamy do nabywania i czytania. W tę niedzielę jest dostępny świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” na dwie niedziele, cena świątecznego „Gościa” to 10 zł.

8.      Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki naszego patrona bł. Honorata Koźmińskiego.

 

IV Niedziela Adwentu

(19 grudnia 2021 r.)

Dzisiaj w kruchcie kościoła zbieramy ofiary do puszki na ozdoby świąteczne do naszej świątyni. Zapraszamy też wszystkich na wspólne strojenie naszego kościoła we wtorek i w środę od godz. 1400 do 1700.

Jeszcze do wigilii włącznie zapraszamy na Roraty, które w naszej parafii są odprawiane o godz. 630.

W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na fundusz remontowo-budowlany naszej parafii. Uzbieraliśmy w sumie 4170 zł, dzięki czemu na koncie parafialnym znajduje się obecnie 60310 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

          Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 930 harcerze i harcerki ZHP podzielili się z nami Betlejemskim Światłem Pokoju, przynosząc je do naszej parafii. Światło Betlejemskie będzie palić się nieprzerwanie do Bożego Narodzenia i w czasie Okresu Bożego Narodzenia. Dziękujemy za ich posługę i światło Jezusa.

1.      Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Oblubienica Ducha Świętego” zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia we wtorek po Mszy świętej wieczornej.

2.      W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny z wigilijnego dzieła pomocy dzieciom Caritas. Cena małej świecy to 5 zł. Natomiast Pani Beata w kruchcie kościoła  rozprowadza sianko na stół wigilijny za dobrowolną opłatą.

3.      Także w kruchcie na stoliku jest wyłożona prasa katolicka – „Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny. Zachęcamy do nabywania i czytania.

4.      Już w piątek będziemy obchodzili Wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tego dnia Msza święta Roratnia będzie odprawiona tak jak codziennie, czyli o godz. 630. Natomiast nie ma Mszy o godz. 1800. Zapraszamy za to na Mszę w nocy, tzw. Pasterkę, która w naszej świątyni będzie odprawiana o godz. 2100, 2230 i 2400. Po Mszy świętej o godz. 2100 zapraszamy wszystkich do pozostania w kościele i wspólnego kolędowania. 

5.      25go grudnia w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nie ma jedynie Mszy porannej o godz. 800.

6.      26go grudnia w tym roku przypada Niedziela Świętej Rodziny, zapraszamy wszystkich na Msze święte według porządku niedzielnego. Tego dnia w kruchcie kościoła będzie można złożyć ofiarę dla Pani Beaty, jako podziękowanie za utrzymanie porządku w naszej świątyni.  

7.      Jeżeli ktoś nie zdążył jeszcze skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania to informujemy, że księża spowiadają jeszcze codziennie (oprócz Wigilii) przed Mszą świętą.

8.      Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, zdrowia, błogosławieństwa Bożego, duchowego przygotowania do nadchodzących Świąt Narodzenia Pańskiego i opieki naszego patrona bł. Honorata Koźmińskiego.

  

III Niedziela Adwentu

(12 grudnia 2021 r.)

Zapraszamy w Adwencie na Roraty, które w naszej parafii są odprawiane od poniedziałku do soboty o 630. Dzisiaj po każdej Mszy świętej w kruchcie kościoła można złożyć ofiarę na fundusz remontowo-budowlany naszej parafii.

Rozpoczęliśmy adwentowe rekolekcje. Msze święte z nauką rekolekcyjną odprawiane są dzisiaj według porządku niedzielnego. Zapraszamy do dalszego udziału w rekolekcjach w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 630, 1100 i 1800. Serdecznie zachęcamy także do skorzystania w tych dniach z sakramentu pokuty i pojednania. Księża będą spowiadali od jutra pół godziny przed i w trakcie każdej Mszy świętej.

1.      Zapraszamy także wszystkich chętnych na wspólnotowy różaniec w intencji Ojczyzny, który odmówimy w naszym kościele dzisiaj o godz. 1500 i 1730.

2.      Na stoliku w kruchcie kościoła jest wyłożona prasa katolicka – „Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3.      W zakrystii można nabyć kalendarze religijne na nowy rok – cena 8 zł oraz świece na stół wigilijny z wigilijnego dzieła pomocy dzieciom Caritas. Cena małej świecy: 5 zł.

4.      W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej w kruchcie kościoła będziemy można złożyć ofiarę na dekoracje świąteczne do naszej świątyni.  Pani Beata od przyszłej niedzieli w kruchcie kościoła będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny za dobrowolną opłatą.

5.      Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, zdrowia, błogosławieństwa Bożego, duchowego przygotowania do nadchodzących Świąt Narodzenia Pańskiego i opieki naszego patrona bł. Honorata Koźmińskiego.

 

Przypominamy, że nasza parafia wraz ze Szkołą Podstawową Nr 1 w Mrągowie bierze udział w akcji charytatywnej Fundacji Małych Stópek „Paczuszka dla maluszka”. Zbieramy artykuły higieniczne i środki czystości dla niemowlaków z domów samotnej matki i domów dziecka. Akcja trwa przez cały Adwent. Więcej informacji o akcji znajduje się na plakacie w kruchcie i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do pomocy maluchom.

 

 

II Niedziela Adwentu

(5 grudnia 2021 r.)

Dzisiaj obchodzimy II Niedzielę Adwentu. Przez cały Adwent zapraszamy do wzięcia udziału w Roratach. W naszej parafii będą one odprawiane od poniedziałku do soboty o 630. Dzisiaj po każdej Mszy świętej w kruchcie kościoła można złożyć ofiarę do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Także dzisiaj o 1630 odbędzie się w kościele spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Grupa II.

1.      Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Oblubienica Ducha Świętego” zaprasza na wspólnotową Eucharystię z modlitwą uwielbienia we wtorek o 1800.

2.      Na stoliku w kruchcie kościoła jest wyłożona prasa katolicka – „Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3.      W zakrystii można nabyć kalendarze religijne na nowy rok – cena 8 zł oraz świece na stół wigilijny z wigilijnego dzieła pomocy dzieciom Caritas. Cena małej świecy: 5 zł.

4.      W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej w kruchcie kościoła będziemy zbierali ofiary na fundusz remontowo-budowlany naszej parafii.

5.      Także od przyszłej niedzieli rozpoczniemy adwentowe rekolekcje. Rekolekcje w naszej parafii potrwają do środy włącznie. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach i w taki sposób przygotowania się duchowo do nadchodzących Świąt Narodzenia Pańskiego. Msze święte rekolekcyjne w przyszłą niedzielę będą odprawiane według normalnego porządku, od poniedziałku do środy o godz. 630, 1100 i 1800.

6.      Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki naszego patrona bł. Honorata Koźmińskiego.

 

Przypominamy, że nasza parafia wraz ze Szkołą Podstawową Nr 1 w Mrągowie bierze udział w akcji charytatywnej Fundacji Małych Stópek „Paczuszka dla maluszka”. Zbieramy artykuły higieniczne i środki czystości dla niemowlaków z domów samotnej matki i domów dziecka. Akcja trwa przez cały Adwent. Więcej informacji o akcji znajduje się na plakacie w kruchcie i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do pomocy maluchom.

 

 

I Niedziela Adwentu

(28 listopada 2021 r.)

Dzisiaj obchodzimy I Niedzielę Adwentu, rozpoczynamy zatem nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Przez cały Adwent zapraszamy do wzięcia udziału w Roratach. W naszej parafii będą one odprawiane od poniedziałku do soboty o 630.

Także dzisiaj po każdej Mszy świętej w kruchcie kościoła można złożyć ofiarę do puszki dla Pani Beaty, jako podziękowanie za sprzątanie naszej świątyni.

Dzisiaj o 1630 odbędzie się w kościele spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dzisiaj zapraszamy Grupę I, a za tydzień Grupę II.

1.      Do końca listopada Msza święta gregoriańska za zmarłych jest odprawiana o godz. 1800. Jeszcze dzisiaj i jutro zapraszamy na różaniec wypominkowy za zmarłych o 1730. Wspominać będziemy zmarłych:

- dzisiaj: z Marcinkowa

- w poniedziałek: z Os. Mazurskiego i zmarłych z wypominek, w których nie podano adresu

2.      Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Oblubienica Ducha Świętego” zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek po Mszy wieczornej.

3.      Natomiast Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Adwentowy Dzień Skupienia dla małżeństw. Dzień skupienia rozpocznie się w sobotę o godz. 1400 i zostanie poprowadzony w kościele Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej w Mrągowie. Serdecznie zapraszamy!

4.      W tym tygodniu obchodzimy pierwsze: czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszą świętą. Odwiedziny chorych po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólnotowy różaniec po porannej Mszy świętej

5.      Na stoliku w kruchcie kościoła jest wyłożona prasa katolicka – „Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny. Zachęcamy do nabywania i czytania.

6.      W zakrystii można nabyć kalendarze religijne na nowy rok – cena 8 zł oraz świece na stół wigilijny z wigilijnego dzieła pomocy dzieciom Caritas. Cena małej świecy 5 zł, dużej 12 zł.

7.      W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej w kruchcie kościoła będziemy zbierali ofiary do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.

8.      Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki naszego patrona bł. Honorata Koźmińskiego.

Zapewne część z was zdziwiła się, gdy zobaczyła, że w kruchcie kościoła mamy już choinkę. To nie taka zwyczajna, świąteczna choinka. Nasza parafia wraz ze Szkołą Podstawową Nr 1 w Mrągowie bierze udział w akcji charytatywnej Fundacji Małych Stópek „Paczuszka dla maluszka”. Zbieramy artykuły higieniczne i środki czystości dla niemowlaków z domów samotnej matki i domów dziecka. Plan jest prosty: Idziemy na zakupy, zachodzimy na dział dziecięcy lub chemiczny, wkładamy do koszyka jakiś produkt (mogą to być chusteczki, balsam, oliwka, krem, pampersy, czy nawet płyny do kąpieli i inne środki czystości, itp.). Idziemy do kasy i płacimy. W niedzielę, gdy szykujemy się do kościoła na Mszę, zabieramy ze sobą zakupiony produkt i wkładamy go do kartonu lub kładziemy go pod choinkę, gdzie wywieszone są charakterystyczne bombki akcji. Podobne choinki do naszej stoją w Szkole Podstawowej Nr 1 w budynkach SPB i SPC. Akcja trwa przez cały Adwent. My po świętach wraz z dzieciakami ze szkoły zawozimy zebrane produkty do wyznaczonej placówki. Więcej informacji o akcji znajduje się na plakacie w kruchcie i na stronie internetowej parafii.

Dzisiaj jest

czwartek,
26 maja 2022

(146. dzień roku)

Święta

Czwartek, VI Tydzień Wielkanocny
Rok C, II
Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezb.