OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW i KANDYDATÓW

Szanowni Rodzice/Opiekunowie i kandydaci do bierzmowania, nastąpiła zmiana terminu bierzmowania. Z powodu braku terminów, odbędzie się ono już 23 kwietnia (Niedziela).

Kilka informacji:        

I. Terminarz, czyli następne spotkania formacyjne:

 3 marca o godz. 18:30 (dla kandydatów)

31 marca o godz. 18:30 (dla kandydatów i rodziców) 

14 kwietnia o godz. 18:30 ("egzamina" przed bierzmowaniem)

 20 i 21 kwietnia o godz. 18:30 (próby w kościele)

 22 kwietnia od godz. 15:00 (spowiedź dla kandydatów, rodziców, świadków)

II. Świadek bierzmowanie: proszę aby kandydaci wybrali świadka bierzmowania, musi to być osoba, która już przyjęła sakrament bierzmowania i jest wierzącym i praktykującym katolikiem.

Najlepiej, aby nie był to rodzic, czy dziadkowie (chyba, że naprawdę nie ma kogo, proszę się w tej sprawie zgłosić do mnie). Może być to matka lub ojciec chrzestny, nawet mile widziane.

III. Imię z bierzmowania: proszę, aby kandydaci wybrali sobie imię świętego, które przyjmą w sakramencie bierzmowania. Listę imion świętych można znaleźć w Internecie.

IV. Składka: 100 zł od osoby (jest to składka związana z organizacją bierzmowania: kwiaty do kościoła i dla katechetów/animatorów, indeksy, które kandydaci otrzymali, ofiara dla biskupa(tu Państwo ustalą kwotę), ofiara dla organisty i osób sprzątających kościół, prezent dla parafii – nie dla księży, a do kościoła(też zostanie ustalony).

V. Bardzo proszę o rozważenie i zgłoszenie się do mnie dwójki rodziców, którzy chcieliby przywitać biskupa i poprosić o bierzmowani (tekst przygotujemy razem i poćwiczymy). Na spotkaniu 14 IV ustalimy przedstawicieli i również wśród młodzieży wyznaczymy funkcje.

Na ten moment to chyba tyle. Dziękuję za dotychczasową współpracę.

Dzisiaj jest

sobota,
25 marca 2023

(84. dzień roku)

Święta

Sobota, IV Tydzień Wielkiego Postu
Rok A, I
Uroczystość Zwiastowania Pańskiego